Polityk usunięty z partii Trzecia Droga. Powodem wpis na Twitterze

Trzecia Droga
Fot. Trzecia Droga Facebook

W nadchodzących wyborach samorządowych z list Trzeciej Drogi do Rady Miasta Poznania miał kandydować Paweł Norbert Strzelecki. Po jego wpisach na Twitterze dotyczących Palestyńczyków i Strefy Gazy, ostatecznie został poproszony o wycofanie się ze startu i usunięto go z partii.

REKLAMA

Jednym z wpisów na Twitterze Strzelecki wzbudził ogromne emocje wśród internautów. – Ile razy Izrael od 1948 r. proponował Palestyńczykom trwały pokój? Te prymitywy z Gazy wybrały wieczne przegrywanie wojen przegranych trzy pokolenia temu. Ich przywódcy terroryści muszą zginąć – napisał.

Wpis pojawił się w sieci 10 marca, ale po żarliwej reakcji ze strony internautów niedługo później został usunięty. Niektórzy zdołali jednak zrobić screeny. – Naprawdę chcecie na listach człowieka, który domaga się eksterminacji innego narodu? – napisał Michał Kucharski, który także kandyduje do rady miasta z komitetu Społeczny Poznań.

REKLAMA

Strzelecki usunięty z partii

Po niespełna trzech godzinach Przemysław Plewiński, kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta Poznania poinformował o konsekwencjach, jakie wyciągnięto wobec Pawła Norberta Strzeleckiego.

– Dziś na wniosek Zarządu Regionu, Zarząd Krajowy Polski 2050 SH wykluczył Pawła Strzeleckiego z grona członków. W poniedziałek niedoszły kandydat zrezygnuje ze startu w wyborach – przekazał kandydat Trzeciej Drogi cytowany przez TVN24.

REKLAMA

Podziel się: