Nastolatkowie niszczyli zaparkowane na ulicy samochody. Gniezno
fot. Pixabay

Do sporego skandalu Doszło na Dolnym Śląsku. Radny powiatu jaworskiego i prezes miejskiej spółki komunalnej Michał Cz. został oskarżony o kradzież przesyłki kurierskiej, za co grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

O sprawie poinformowała „Gazeta Wrocławska”. Dochodzenie w sprawie Michała Cz. rozpoczęła już Komenda Powiatowa w Jaworze. Radnemu został przedstawiony zarzut, do którego od razu się przyznał.

– Pan Michał Cz. przyznał się do zarzucanego czynu. Chodzi o art. 278 Kodeksu karnego tj. przywłaszczenie sobie rzeczy ruchomej. W świetle ustaleń dowodowych, pan Michał Cz. miał się dopuścić tego czynu w dniu 10 września br. poprzez przywłaszczenie przesyłki kurierskiej, która nie należała do niego – mówi Lidia Tkaczyszyn, z Prokuratury Okręgowej w Legnicy, która nadzoruje postępowanie w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”.

Kradzież wyszła na jaw, gdy mieszkaniec Jawora dostrzegł brak przesyłki. Poszkodowany złożył reklamację w firmie kurierskiej, dlatego obwiniony kurier postanowił sprawdzić przy pomocy monitoringu, co się stało. Okazało się, że kradzieży dokonał radny i prezes miejskiej spółki.

– Policja przeszukała jego mieszkanie i ujawniła skradzioną przesyłkę – mówi prokurator Tkaczyszyn w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”. Michał Cz. jest członkiem klubu EB Razem. Jest też prezesem Gminnej Spółki Wodno – Ściekowej „Młynówka” w Jaworze i Komendantem Hufca Harcerskiego Jawor.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!