Połóż kres kornikom. Spryskaj tym zainfekowane drewno

kornik
fot. screen Youtube / DoMyOwn / Pixabay

Dom pełen drewnianych mebli, antyków i innej architektoniki jest narażony na atak owadów z rodziny chrząszczy. Degradują one drewno od wewnątrz i, mogą nawet zupełnie wyłączyć je z użytku. Z tego powodu walka ze szkodnikami jest tak ważna. Nie musisz szukać rozwiązań w sklepie ze specjalistycznym zaopatrzeniem. Wypróbuj domowy patent na korniki, który działa w równie skutecznym stopniu.

REKLAMA

Korniki to insekty niewielkich rozmiarów z grupy chrząszczy. Na świecie występuje wiele gatunków tych owadów, a w Polsce najczęściej spotykany jest kornik drukarz. Osobniki mają baryłkowaty kształt ciała i specjalne żuwaczki pozwalające wbić się w drewniane rzeczy.

Korniki – skąd się wzięły w mieszkaniu?

Owady mogły zostać odruchowo wniesione do mieszkania wraz z „zakażonymi” skrawkami drewna np. na opał. Korniki mogą być obecne także w starych antycznych meblach czy innych drewnianych rzeczach, które przetrzymywano przez wiele lat np. na strychu. Warto dodać, że szkodniki preferują środowisko wilgotne.

REKLAMA

Jakie ślady zostawiają korniki? Po tym poznasz, że są w budynku

Owady podczas przewiercania korytarzyków zostawiają po sobie malutkie kuliste albo postrzępione otwory w powierzchni np. drewnianej ramy okiennej. Powstaje wtedy charakterystyczny pył (mączka). Jeśli ją zobaczysz, już wiesz, że to efekt działalności korników. Czasami można też usłyszeć jak intruzy „pracują”. Wydają wtedy odgłosy podobne do drapania.

Walka z kornikami. Wypróbuj domowy patent

Domowa metoda pozwala wyeliminować korniki w szybkim tempie. Musisz potraktować je popularnym produktem z kuchennej szafki, którym jest ocet. Nanoś go na drewniane konstrukcje w formie czystej (zwłaszcza w wydrążone przez insekty dziurki). Przenikliwy aromat będzie dla korników sygnałem ostrzegawczym. Z całą pewnością nie będą chciały dłużej żerować w drewnie.

Pamiętaj, że powyższa metoda jest efektywna tylko we wczesnym stadium inwazji. Jeśli meble czy inne drewniane gadżety są dawno opanowane przez robaczki, pomóc mogą wyłącznie chemiczne insektycydy.

REKLAMA