Ryszard Terlecki
Fot.Facebook.com/ryszardterlecki

Atak Rosji na Ukrainę może odbyć się w każdym momencie. Co wspólnego ma z tym nasz kraj? Ryszard Terlecki powiedział, że Polska już szykuje się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Według doniesień wicemarszałka Sejmu może być ich nawet milion!

Rosja planuje inwazję na Ukrainę, a Polska w tym czasie przygotowuje się już na możliwy konflikt w Europie, ale nie tylko militarnie. Terlecki podczas rozmowy z „Dziennikiem Polskim” przewiduje, że do naszego kraju skieruje się nawet milion uchodźców z Ukrainy, którzy będą uciekać przed wojną. Obecnie wojewodowie mają podać listy obiektów, które mogłyby być dla nich schronieniem, lecz jest problem, ponieważ dużo obiektów takich jak np. lotniska i sale konferencyjne, są już zajęte przez wojska z USA.

Polska przyjmie miliony uchodźców z Ukrainy?

Ryszard Terlecki przyznał, że wybuch wojny jest realny, gdyż wiele państw postanowiło nakazać swoim obywatelom ewakuację z Ukrainy. Bardzo często uciekają oni do Polski, a takich ludzi nadal na Ukrainie są dziesiątki tysięcy. Nie da się ich ewakuować z udziałem wojska.

Wicemarszałek zaznaczył, iż możliwe jest wprowadzenie stanu wyjątkowego w przygranicznych województwach.

Władze samorządowe mają także obowiązek przedstawić listę obiektów, które mogą służyć jako tymczasowe schronienie dla przyjezdnych. Więc przygotowania oczywiście trwają. Przewiduje się, że nawet do miliona osób może przybyć do Polski, to realne. Poza tym niektóre obiekty są już zajęte przez wojsko. Lotnisko w Jasionce i tamtejsza hala konferencyjna są zajęte przez Amerykanów i Amerykanie też przemieszczają się dalej, na wschód województwa podkarpackiego – powiedział Terlecki w „Dzienniku Polskim”


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę