Popłoch na Nowogrodzkiej. Wynik sondażowy PiS jest alarmujący

Sondaż. PiS traci 6,5 pkt proc.
fot. X / @pisorg.pl

Najnowszy sondaż zwiastuje wielką rewolucję w polskiej polityce? Do tej pory – choć realnie przegrał wybory parlamentarne, a potem samorządowe oraz wybory do Parlamentu Europejskiego – PiS utrzymywał się na powierzchni, jeśli chodzi o poparcie Polaków. Najnowsze badania pokazują jednak tąpnięcie w szeregach elektoratu partii. W stosunku do czerwcowego badania Prawo i Sprawiedliwość notuje spadek poparcia o 6,5 pkt proc. Na kłopotach PiS zyskuje częściowo Konfederacja, która utrzymuje się na trzeciej lokacie.

REKLAMA

To bardzo silny sygnał dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Wyborcy jasno wskazują, że jeśli nic się nie zmieni, to oni zmienią konia, na którego postawią w kolejnym wyborczym wyścigu. Przed wyborami prezydenckimi to zwiastuje bardzo źle.

Rewolucyjny sondaż! PiS traci aż 6,5 pkt proc. poparcia. KO też traci, a zyskują wszystkie inne partie

Spokój przy Nowogrodzkiej mógł zakłócić w znacznym stopniu najnowszy sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski. W lipcowym badaniu PiS notuje spadek poparcia sięgający 6,5 pkt. proc.! Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować już tylko 27,2 proc. badanych. Koalicja Obywatelska prowadzi z wynikiem 31,2 proc., ale też traci – choć mniej, niż PiS – w stosunku do badania z czerwca (-3,2 pkt proc.).

REKLAMA

Podium zamyka formacja, która niedawno znów urosła w siłę. Konfederację popiera 11 proc. respondentów – to o 0,9 pkt proc. więcej, niż w badaniu sprzed miesiąca.

Dalej znalazły się Trzecia Droga z poparciem na poziomie 9 proc. (+1,8 pkt proc.) i Nowa Lewica, na którą głosować chce 7,7 proc. badanych (+1,5 pkt proc.).

Udostępnij: