Porównał Donalda Tuska do Hitlera. Grozi mu 10 lat więzienia

Ciało 34-letniej Anny znaleziono w pokoju hotelowym. Głównym podejrzanym 23-letni Ukrainiec
fot. Twitter | @Policja_KSP

52-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego został zatrzymany przez policję. Miał on namalować na zabytkowym murze Kościoła Pokoju w Świdnicy wulgarne hasła, porównujące m.in. premiera Donalda Tuska do Adolfa Hitlera.

REKLAMA

– Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia konstytucyjnego organu Rzeczpospolitej Polskiej, poprzez namalowanie środkiem chemicznym na zabytkowym murze, otaczającym kompleks Kościoła Pokoju obraźliwych, wulgarnych napisów nawiązujących do symboliki nazistowskiej, a także uszkodzenia zabytku będącego dobrem o szczególnym znaczeniu dla kultury – poinformowała w komunikacie asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia

Jak przekazali mundurowi, do zdarzenia doszło w piątek, 12 stycznia w godzinach wieczornych. Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze ruszyli do poszukiwania sprawcy. Niedługo później ustalono, że jest nim 52-letni mieszkaniec miasta.

REKLAMA

– Policjanci składają podziękowania dla mieszkańców Świdnicy za pomoc w ustaleniu sprawcy tego czynu, który został zatrzymany w policyjnym areszcie – przekazała asp. Magdalena Ząbek.

W piątek zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kościół Pokoju w Świdnicy to największa barokowa, drewniana świątynia w Europie i od 2001 roku wpisana jest na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

REKLAMA