Ukraińskie dziecko
Twitter | Anton Gerashchenko

Do mediów społecznościowych trafiło kolejne nagranie z Mariupola, które potrafi wycisnąć łzy. Autor wideo zwrócił uwagę na ukraińskie dzieci, które w przerażający sposób musiały radzić sobie z wojenną rzeczywistością.

Mariupol jest jednym z najbardziej dotkniętych wojną ukraińskich miast. Rosjanie nie mieli skrupułów i przeprowadzali tam ataki bombowe, zabijając przy tym cywili. Większość mieszkańców musiała uciekać ze swojego miejsca na ziemi.

Wśród osób, które muszą mierzyć się z wojenną rzeczywistością są niestety dzieci. Nie wszyscy jednak wyjechali wraz ze swoimi rodzinami z okupowanych terenów. Przykłady tego można znaleźć w sieci.

Do Internetu trafiło poruszające wideo, na którym widać jednego z najmłodszych mieszkańców Mariupola. Na smutnym obrazku widać, jak chłopiec wiezie za sobą stojak z butelkami po wodzie.

Materiały z ukraińskiego miasta odbiły się w sieci szerokim echem. Na wielu zdjęciach widać zasmucone twarze dzieci. Ubolewanie nad losem najmłodszych Ukraińców wyrazili internauci. Wielu z nich napisało, że często myśli o dzieciach, które zostały dotknięte przez wojnę.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę