Pościg na Mazowszu. Policjanci postrzelili 15-letnią pasażerkę

Zatrzymany
Fot. Policja Pruszków

Funkcjonariusze z Ożarowa Mazowieckiego postrzelili 15-letnią pasażerkę samochodu, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Kierujący autem najpierw staranował radiowóz, a później próbował przejechać mundurowego. Zdarzenie przypominało film akcji.

REKLAMA

Jak informuje RMF FM, zdarzenie miało miejsce na wysokości węzła Pruszków na autostradzie A2. Kierujący samochodem 24-latek nie zatrzymał się do kontroli, następnie uderzył w radiowóz pruszkowskich policjantów, po czym zaczął uciekać.

W pobliżu węzła Pruszków kierowca na chwilę się zatrzymał, ale po chwili ruszył, próbując przy tym przejechać policjanta. Drugi z mundurowych oddał kilka strzałów – jeden z nich trafił w oponę. W pobliżu Ożarowa Mazowieckiego osobowy peugeot dachował.

REKLAMA

Kierujący nie był pijany

W wyniku postrzału ucierpiała 15-letnia pasażerka auta, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugiej 17-letniej pasażerce nic się nie stało, podobnie jak kierowcy, który posiadał zakaz prowadzenia samochodów. Okazało się, że stracił uprawnienia po kierowaniu pod wpływem alkoholu.

Onet ustalił, że policjanci chcieli skontrolować kierowcę, ponieważ miał on jechać wężykiem. Badanie alkomatem wykazało wartość 0,00, ale dodatkowo od 24-latka została pobrana krew by sprawdzić, czy był pod wpływem środków odurzających lub innych substancji.

REKLAMA

Podziel się: