Fot.Facebook.com/profile.php?id=100058168444336

Poseł PiS Marek Ast skomentował poparcie przez europosłów partii opozycyjnych rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej stanu praworządności w Polsce. Podważono w niej orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o wyższości prawa krajowego nad unijnym i zagrożono nieprzyznaniem naszemu krajowi pieniędzy z UE przeznaczonych na Krajowy Plan Odbudowy.

Polityk PiS przyrównał europosłów opozycji do Konfederacji Targowickiej, która doprowadziła do rozbioru Polski.

– Ta sytuacja przypomina najgorsze czasy targowicy – stwierdził Ast. – Oni wpisują się w taką tradycję. Zdrajcy – powiedział.

Zdaniem Asta „rezolucja nie rodzi żadnych konsekwencji dla Polski, ale jest to wstęp do tego, żeby Polska nie miała tych miliardów z Unii Europejskiej”.

W odpowiedzi wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak oświadczył, że Ast – jako polityk uczestniczący w „niszczeniu prawa w Polsce” – „jest ostatnią osobą, która może wypowiadać się na temat praworządności”.

– Gdyby nie tacy jak on, fundusze na KPO byłyby już dawno zabezpieczone – oznajmił były minister obrony narodowej. Jednocześnie określił eurodeputowanych, którzy poparli rezolucję PE  jako „patriotów, broniących Polki i Polaków przed bezprawiem PiS”.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!