Olaf Scholz
fot. Ministry of the Presidency. Government of Spain

Ukraińskie władze przekazały informacje o postępach w relacjach z ich niemieckimi odpowiednikami. Okazało się, że najpoważniejszą zmianą była zapowiedź wizyty w Ukrainie kanclerza Olafa Scholza i prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera.

Informację na temat poprawy ukraińsko-niemieckich stosunków przekazano podczas specjalnego programu publicystycznego na łamach The Kyiv Independent. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrij Sybiha poinformował, że doszło do postępu w relacjach obu krajów.

– Kijów spodziewa się wizyt prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera i kanclerza Olafa Scholza – ogłosił Andrij Sybiha, zapowiadając tym samym w nieokreślonym terminie spotkanie z władzami tego kraju.

Niemiecki kanclerz był już zapraszany przez Wołodymyra Zełenskiego do Kijowa. Spotkanie miało dotyczyć 9 maja, a zaproszenie zostało wystosowane po telefonicznej rozmowie obu prezydentów.

Steinmeier chciał wtedy przyjechać do Kijowa, jednak ukraińskie władze dały mu do zrozumienia, że nie życzą sobie jego wizyty. Polityk przed objęciem funkcji prezydenta był szefem niemieckiej dyplomacji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę