Poszukiwany
Fot. Policja Piaseczno

Policja poszukuje oszusta, który podając się za kobietę ukradł jej sześć tysięcy złotych. Bezpośredni związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek został opublikowany w sieci. Służby proszą o pomoc w jego identyfikacji.

Dochodzenie policjantów z Piaseczna dotyczy oszustwa na kwotę sześciu tysięcy złotych. Oszustw miał się podszywać pod osobę, która chciała kupić wystawiony na sprzedaż produkt. Po krótkiej rozmowie, przesłał ofierze link, gdzie trzeba było wypełnić swoje dane.

Policja podaje, że niczego nieświadoma kobieta uzupełniła te informacje, po czym oszust dotarł do jej konta bankowego. Dzięki temu udało mu się wypłacić środki z rachunku poprzez wygenerowanie kodów BLIK.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą dotarli do zapisu z kamery monitoringu. Zarejestrowała ona wizerunek mężczyzny, który wypłacał pieniądze z jednego z bankomatów w Piasecznie i może mieć związek ze sprawą.

– Każdy, kto rozpoznaje osobę ze zdjęcia lub posiada istotne informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości – proszony jest o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu: 47-72-45-256 bądź mailowo: [email protected] bądź oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie – podkreśla asp. Magdalena Gąsowska.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę