policja
fot. podkarpacka.policja.gov.pl

Policjanci z Suchej Beskidzkiej podczas ogólnopolskiej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” zatrzymali do kontroli kierowcę hyundaia, który w terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h, a do tego wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Dostał olbrzymi mandat.

Ogólnopolska akcja skierowana na bezpieczeństwo pieszych została przeprowadzona 17 lutego. Celem działań jest poprawa warunków dla pieszych uczestników ruchu drogowego, co szczególnie jest istotne w okresie zimowym.

Do jednego z zatrzymań doszło na ulicy Role w Suchej Beskidzkiej. Nawet pomimo dużego natężenia ruchu i oznakowanego przejścia dla pieszych 27-latek postanowił wykazać się zdecydowanie przesadzoną brawurą.

Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje prędkość 50 km/h aż 104 km/h, jadąc w kierunku Stryszawy. Co więcej, tuż przed przejściem dla pieszych postanowił wyprzedzić jadący przed nim pojazd.

Zachowanie 27-latka zostało zarejestrowane na radarze policjantów. W efekcie mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w kwocie trzech tysięcy złotych, a także 20 punktów karnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę