Poznań. 9-latek z Ukrainy pobity przez kilkunastu nastolatków

policja
Pixabay.com

Do skandalicznego zdarzenia doszło w biały dzień w Poznaniu, gdzie kilkunastu nastolatków dotkliwie pobiło 9-letniego chłopca. Dziecko doznało na tyle poważnych obrażeń, że konieczna była wizyta w szpitalu.

REKLAMA

Bulwersujące zdarzenie miało miejsce 13 września na rynku Łazarskim w Poznaniu. 9-letni Zachar Puchach z Ukrainy w marcu uciekł z ojczyzny w wyniku agresji Rosji i osiedlił się w Poznaniu.

Jak podaje poznan.tvp.pl, chłopiec wybrał się na przejażdżkę rowerem i w pewnym momencie zaczepiła go grupa nastolatków. Jeden z nich zaczął się nad nim znęcać i uderzył go w twarz. Ponadto 9-latek był kopany w brzuch, a nawet podduszany.

REKLAMA

– W pewnym momencie Zachar miał się wdać w pyskówkę z nastolatką, która się tam znajdowała. Gdy ponownie pojawił się na placu, został poturbowany przez grupę nastolatków, prawdopodobnie znajomych dziewczynki – mówi portalowi epoznan Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

Chłopiec musiał w efekcie trafił do szpitala, a sprawa została zgłoszona na policję. – Chłopiec trafił do szpitala, wciąż czekamy na obdukcję lekarską, ale niezależnie od tego policjanci z ulicy Rycerskiej już zajmują się tą sprawą. Zabezpieczono m.in. nagrania z monitoringu – tłumaczy.