Nastolatek miał nagrywać 6-latkę w trakcie przebierania w basenie
fot. Pixabay

Do przerażających scen miał dojść na poznańskiej Chwiałce. Matka 6-letniej dziewczynki napisała wiadomość do redakcji lokalnego portalu „epoznan.pl”, w której poinformowała o obrzydliwym zachowaniu nastoletniego chłopaka w stosunku do jej córki. „Na basenie Chwiałka złapałam nastolatka nagrywającego przebieranie się mojej 6-letniej córki w zwodzie, masturbującego się. Mimo interwencji ochrony nie udało nam się go złapać” – przekazała kobieta.

Do zdarzenia doszło na pływalnie na poznańskiej Chwiałce – obiekcie, należącym do Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W liście do redakcji matka 6-letniej dziewczynki napisała, że kiedy tylko dowiedziała się o tym, co robił nastolatek, od razu zaczęła z nim rozmawiać.

„Nie mówił nic, pytałam go dlaczego tak się zachowuje i gdzie są jego rodzice. Nie powiedział ani słowa” – wyjaśnia matka 6-latki.

„Nie byłam wtedy świadoma, że chłopak nagrywał moje dziecko. Kiedy tylko córka mi o tym powiedziała on uciekł. Nie byłam już w stanie go dogonić. Nie zdołali go też znaleźć pracownicy ochrony i ratownicy” – przekazała kobieta.

Nastolatek miał nagrywać 6-latkę, kiedy przebierała się na basenie. Wcześniej miał obserwować inne dzieci

Matkę dziewczynki niepokoi to, że nastolatek pozostaje na wolności. Jak podaje „epoznan.pl” – kobieta dodała, że zaraz po zdarzeniu rozmawiała z innymi osobami, przebywającymi na basenie. Z rozmowy z jedną z kobiet dowiedziała się, że chłopak w wieku 13-15 lat miał dziwnie zachowywać się w okolicach jednego z basenów – obserwował bawiące się tam dzieci. Mogła to być ta sama osoba, gdyż jej wygląd zgadzał się z opisem chłopaka, o którym pisała wcześniej matka 6-latki.

„Jeżeli zrobił coś złego wczoraj i znów próbował dziś, może uda się uchronić przed tragedią jakieś dziecko” – stwierdziła matka dziewczynki.

Po zdarzeniu kobieta skontaktowała się z komisariatem policji na poznańskiej Wildzie. Tam zalecono jej kontakt telefoniczny i mailowy z Wydziałem Spraw Nieletnich. Tak też zrobiła.

Sprawa jest wyjaśniana. W rozmowie z „epoznan.pl” komisarz Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji potwierdził, że takie zgłoszenia wpłynęły do komisariatu na Wildzie i Wydziału Spraw Nieletnich. Redakcja portalu oczekuje komentarza ze strony POSIR-u.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!