Prosty trik na tłusty okap! Będzie czysty w kilka minut

Okap to najbardziej zabrudzone i ciężkie do wyczyszczenia miejsce prawie w każdej kuchni. Istnieje jednak sposób, aby poradzić sobie z tłustym brudem w ciągu kilka minut. Ciekawe jest to, że ten trik działa na zasadzie, którą wiele kobiet stosuje przy codziennej pielęgnacji skóry.

Opary, tłuszcz, resztki potraw – wszystko to gości na każdym kuchennym okapie. Nagromadzone zabrudzenia powodują, że może działać niepoprawnie, ale też odstrasza wyglądem i staje się coraz trudniejszy do wyczyszczenia. Jest jednak sposób na szybkie, łatwe i skuteczne wyczyszczenie okapu, które zainspirowane zostało popularną metodą demakijażu twarzy.

Czytaj także:  Czy ketchup jest zdrowszy niż majonez?

Jak wyczyścić tłusty okap w kilka minut?

Dzięki tej metodzie możesz pozbyć się tłuszczu z okapu w kilka minut. Mowa o metodzie OCM, czyli oczyszczanie twarzy za pomocą olejku. Priorytetem tej metody jest zasada, że podobne rozpuszcza podobne. Jednak okazuje się, że ten trik dobrze sprawdza się nie tylko do demakijażu, ale też do wyczyszczenia okapu.

Czytaj także:  Czy ketchup jest zdrowszy niż majonez?

Wykorzystując tę metodę nie będziemy używać olejku czy masła do twarzy. Do wyczyszczenia okapu wystarczy zwykły olej, który stosujemy na co dzień w kuchni, może być to olej słonecznikowy lub rzepakowy. Poznaj instrukcję krok po kroku jak w kilka minut wyczyścić tłusty okap!

1. Nanieś olej na obudowę okapu i kratkę za pomocą gąbki.
2. Odczekaj kilka minut i przetrzyj powierzchnię szorstką stroną myjki.
3. Wyczyść zabrudzenia ręcznikiem papierowym.
4. Użyj sprayu do czyszczenia kuchni, w celu usunięcia pozostałości tłuszczu
5. Na koniec wypoleruj okap i gotowe!

Czytaj także:  Czy ketchup jest zdrowszy niż majonez?

Ten sposób jest szybki, niedrogi, łatwy w wykonaniu i bardzo skuteczny. Dzięki temu twój okap będzie czysty i lśniący. Tą metodą warto czyścić okap co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu.