Okap to najbardziej zabrudzone i ciężkie do wyczyszczenia miejsce prawie w każdej kuchni. Istnieje jednak sposób, aby poradzić sobie z tłustym brudem w ciągu kilka minut. Ciekawe jest to, że ten trik działa na zasadzie, którą wiele kobiet stosuje przy codziennej pielęgnacji skóry.

Opary, tłuszcz, resztki potraw – wszystko to gości na każdym kuchennym okapie. Nagromadzone zabrudzenia powodują, że może działać niepoprawnie, ale też odstrasza wyglądem i staje się coraz trudniejszy do wyczyszczenia. Jest jednak sposób na szybkie, łatwe i skuteczne wyczyszczenie okapu, które zainspirowane zostało popularną metodą demakijażu twarzy.

Jak wyczyścić tłusty okap w kilka minut?

Dzięki tej metodzie możesz pozbyć się tłuszczu z okapu w kilka minut. Mowa o metodzie OCM, czyli oczyszczanie twarzy za pomocą olejku. Priorytetem tej metody jest zasada, że podobne rozpuszcza podobne. Jednak okazuje się, że ten trik dobrze sprawdza się nie tylko do demakijażu, ale też do wyczyszczenia okapu.

Wykorzystując tę metodę nie będziemy używać olejku czy masła do twarzy. Do wyczyszczenia okapu wystarczy zwykły olej, który stosujemy na co dzień w kuchni, może być to olej słonecznikowy lub rzepakowy. Poznaj instrukcję krok po kroku jak w kilka minut wyczyścić tłusty okap!

1. Nanieś olej na obudowę okapu i kratkę za pomocą gąbki.
2. Odczekaj kilka minut i przetrzyj powierzchnię szorstką stroną myjki.
3. Wyczyść zabrudzenia ręcznikiem papierowym.
4. Użyj sprayu do czyszczenia kuchni, w celu usunięcia pozostałości tłuszczu
5. Na koniec wypoleruj okap i gotowe!

Ten sposób jest szybki, niedrogi, łatwy w wykonaniu i bardzo skuteczny. Dzięki temu twój okap będzie czysty i lśniący. Tą metodą warto czyścić okap co najmniej raz lub dwa razy w miesiącu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę