fot. Vyacheslav Argenberg | CC-BY-4.0

Ukraińcy informują o kolejnych przypadkach bestialstwa rosyjskich żołnierzy na Ukrainie. Najeźdźcy nie mogą się powstrzymać od mordowania i nękania ludności cywilnej na wszelkie sposoby. Ukraiński kontrwywiad przechwycił rozmowę jednego z rosyjskich żołnierzy, który mówi o „zdziczeniu” jego kolegów.

Jak podaje Polsat News – Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przechwyciła rozmowę telefoniczną, w której rosyjski żołnierz powiedział, że jego koledzy zgwałcili w sąsiedniej wiosce kobietę i 16-letnią dziewczynę. „Ludzie tu już dziczeją, sami nie wiedzą, co robić: a to sobie j…ą z granatnika, a to j…ą całą serię z karabinu” – mówił wojskowy. Co ciekawe, żołnierz wypowiedział także swoje zdanie w tym temacie. Powiedział, że według niego gwałcicieli należy rozstrzeliwać na miejscu.

Ukraińcy zmuszeni uciekać na drugi kraniec Europy

W sobotę na Ukrainie udało się zorganizować aż 10 korytarzy humanitarnych dla ludności cywilnej. Budzi to nadzieję poprawy losu mieszkańców coraz bardziej zagruzowanych, ukraińskich miast. Jak poinformowała wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk, dzięki korytarzom humanitarnym – zorganizowanym w sobotę – udało się ewakuować z ostrzeliwanych miast 5208 osób.

Uchodźców z Ukrainy jest tak wielu, że Polska nie jest w stanie przyjąć na siebie tego ciężaru sama. Na szczęście solidarnie – choć nie w tej skali – z naszym pomocnym krają stoją inne państwa Europy. Uchodźcy z Ukrainy trafili m.in. do Hiszpanii. Jak poinformował poinformował w sobotę dziennik „La Vanguardia”, powołując się na źródła rządowe, kraj ten przyjął już ponad 40 tysięcy uchodźców. 17,5 tysiąca z tej liczby już złożyło wnioski o tymczasową ochronę. 20 tysięcy czeka w kolejkach na rozmowę, aby zrobić to samo.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę