
Na Placu Rynok w centrum ukraińskiego Lwowa pojawiło się dokładnie 109 dziecięcych wózków. Był to sposób na upamiętnienie właśnie takiej liczby bezbronnych dzieci, które zginęły w wyniku agresji Rosji.
Od 24 lutego na terenie Ukrainy w wyniku ataków Rosjan zginęło aż 109 dzieci, a 130 kolejnych zostało rannych. Najwięcej z nich odniosło obrażenia w obwodach kijowskim, charkowskim, czernihowskim, mikołajowskim, żytomierskim, sumskim i chersońskim.
Prokurator Generalny Ukrainy podkreśliła jednocześnie, że są to póki co jedynie oficjalne dane. Dodano przy tym, że rzeczywista liczba ofiar i poszkodowanych może być znacznie większa.
Tragiczny bilans postanowiono upamiętnić w przejmujący sposób. W centrum Lwowa stanęło 109 pustych wózków dziecięcych, które upamiętniają najmłodsze i bezbronne ofiary inwazji Rosji na Ukrainę.
Widok przyciągnął uwagę przechodniów, którzy z przejęciem reagowali na zaistniały widok. Co więcej, zdjęcia z placu pojawiły się w mediach społecznościowych, wywołują mnóstwo komentarzy.
Центр Львова, 18.03.2022.
109 дитячих візочків, в пам‘ять про загиблих діточок за 22 дні Війни… pic.twitter.com/mNFbGifWgM
— Аслан (@antiputler_news) March 18, 2022