Twitter | Аслан

Na Placu Rynok w centrum ukraińskiego Lwowa pojawiło się dokładnie 109 dziecięcych wózków. Był to sposób na upamiętnienie właśnie takiej liczby bezbronnych dzieci, które zginęły w wyniku agresji Rosji.

Od 24 lutego na terenie Ukrainy w wyniku ataków Rosjan zginęło aż 109 dzieci, a 130 kolejnych zostało rannych. Najwięcej z nich odniosło obrażenia w obwodach kijowskim, charkowskim, czernihowskim, mikołajowskim, żytomierskim, sumskim i chersońskim.

Prokurator Generalny Ukrainy podkreśliła jednocześnie, że są to póki co jedynie oficjalne dane. Dodano przy tym, że rzeczywista liczba ofiar i poszkodowanych może być znacznie większa.

Tragiczny bilans postanowiono upamiętnić w przejmujący sposób. W centrum Lwowa stanęło 109 pustych wózków dziecięcych, które upamiętniają najmłodsze i bezbronne ofiary inwazji Rosji na Ukrainę.

Widok przyciągnął uwagę przechodniów, którzy z przejęciem reagowali na zaistniały widok. Co więcej, zdjęcia z placu pojawiły się w mediach społecznościowych, wywołują mnóstwo komentarzy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę