Wypadek na A4 w Woli Wielkiej. Zderzył się Fiat Ducato i Żuk
fot. OSP KSRG Straszęcin

Tragiczny wypadek na autostradzie A4! Na trasie na wysokości Woli Wielkiej w woj. podkarpackim doszło do fatalnego zderzenia dwóch pojazdów. Samochód osobowy uderzył w małą furgonetkę. W zdarzeniu drogowym poszkodowanych zostało 10 osób – w tym dwóje dzieci. Służby przetransportowały rannych do szpitali. Po wypadku na autostradzie A4 wystąpiły poważne utrudnienia w ruchu pojazdów.

Do zdarzenia doszło chwilę przed północą, w nocy z soboty na niedzielę (z 25 na 26 marca). Kolizję na autostradzie A4 na wysokości Woli Wielkiej spowodował 30-letni obywatel Ukrainy, kierujący Fiatem Ducato. Pojazd uderzył w tył dostawczego Żuka, wskutek czego oba pojazdu wypadły z jezdni.

Koszmarny wypadek na autostradzie A4 pod Wolą Wielką. Rannych zostało 10 osób, w tym dwoje dzieci

W Żuku jechały dwie osoby – 59-letni kierowca oraz jego pasażer. Natomiast Fiatem oprócz kierowcy podróżowało jeszcze siedem osób, wśród których była dwójka dzieci. Wszyscy uczestnicy wypadku zostali ranni. Służby przetransportowały poszkodowanych do szpitali.

Z powodu wypadku ruch na tym odcinku autostrady A4 został całkowicie zablokowany na kilka następnych godzin po zdarzeniu. Na miejscu pojawiły się karetki pogotowia, straż pożarna oraz funkcjonariusze policji. Ruch na tym odcinku A4 został z powrotem uruchomiony dopiero po godz. 4:00 rano w niedzielę.

Zanim karetki zabrały kierowców pojazdów, które uczestniczyły w wypadku, policjanci przeprowadzili kontrolę trzeźwości. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci zajmą się teraz wyjaśnianiem okoliczności wypadku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę