„Przeszkadzają mi elementy lewicowe”. Znany senator odchodzi z klubu parlamentarnego PO!

– Nie mogę kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO, wychodzę dziś z klubu parlamentarnego. Ja takiej Koalicji Europejskiej wspierać nie mogę, przeszkadzają mi elementy lewicowe – powiedział w czwartek w Polsat News Jan Rulewski.

Senator stwierdził, że nie odpowiada mu lista z okręgu kujawsko-pomorskiego, na której na drugim miejscu jest „towarzysz” Janusz Zemke z SLD. Rulewski przypomniał, że lewicowy polityk weryfikował w Bydgoszczy dziennikarzy i rektorów w stanie wojennym.

Czytaj także:  Doradca prezydenta Dudy proponuje chodzenie na jogę zamiast do siłowni
 

– Ci funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa – oświadczył parlamentarzysta, wyjaśniając motywy swojej decyzji.

Jak dodał Rulewski, nawiązując do swojej opozycyjnej przeszłości, sam jest „człowiekiem, na którego wyrok wydała historia, a ta historia mówiła: trzeba zwalczać komunę, komunę jako agenturalną instytucję Moskwy”. Dlatego nie może wspierać KE, na której listach znaleźli się ludzie związani z systemem komunistycznym.

Czytaj także:  Szczecin. W szpitalu wybuchł pożar. Skutki są tragiczne

Jan Rulewski jest byłym opozycjonistą i wieloletnim działaczem NSZZ „Solidarność”. W marcu 1981 roku, w czasie wydarzeń bydgoskich, został ciężko pobity przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej podczas sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy. Po ogłoszeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku został zatrzymany w sopockim Grand Hotelu i następnie internowany. W ośrodkach odosobnienia w Strzebielinku i Warszawie-Białołęce przebywał do grudnia 1982 roku.

Czytaj także:  "Nie będą to święta takie, jakie znamy". Jest decyzja rządu w sprawie Bożego Narodzenia

Rulewski dostał się do parlamentu z list Platformy Obywatelskiej w wyborach w 2007 roku, zdobywając mandat senatora z okręgu bydgoskiego. W 2011 i 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.