REKLAMA

Wojownicy Maryi
Fot. Mariusz Starosta Facebook

W sobotę w Poznaniu odbyło się spotkanie Wojowników Maryi pod hasłem „Ojciec walczący o rodzinę”. Kilkuset mężczyzn przeszło przez miasto ze sztandarami i flagami z wizerunkami Maryi. Niektórym nie spodobała się taka inicjatywa.

REKLAMA

Sobotnie ogólnopolskie spotkanie formacyjne Wojowników Maryi w Poznaniu rozpoczęło się od procesji różańcowej, która przeszła przez ulice miasta. Łącznie w wydarzeniu zadeklarowało udział ponad 10 tysięcy mężczyzn z całej Polski.

Jak dotąd nie pojawiły się żadne oficjalne wyliczenia na temat tego, ilu uczestników pojawiło się na procesji. Ze zdjęć i relacji mieszkańców wynika jednak, że były ich co najmniej setki, a wśród nich znaleźli się także duchowni.

REKLAMA

Członkowie męskiej wspólnoty maryjnej udali się w kierunku Łęgów Dębińskich. Nieśli ze sobą sztandary z wizerunkami Matki Boskiej, natomiast kilka osób miało także ogromną figurę Jezusa na krzyżu. Procesja była obstawiona przez policję.

Wśród mieszkańców Poznania wydarzenie wywołało skrajne emocje. W mediach społecznościowych poznaniacy narzekali m.in. na korki spowodowane zablokowaniem jezdni. „Brak słów”, „I jak w tym kraju ma być normalnie?” – piszą na Facebooku.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA