policja
Pixabay.com

Na ulicy Sandomierskiej w Kielcach doszło do groźnego zdarzenia. Policyjny radiowóz nie zatrzymał się przed przejściem na pieszych, co zostało nagrane przez kierowcę innego samochodu. Funkcjonariusz, który złamał przepisy został ukarany mandatem.

Nagranie ze zdarzenia zostało zamieszczone w mediach społecznościowych. Widać na nim, jak policyjny radiowóz nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ulicy Sandomierskiej w Kielcach. Policjanci nie przepuścili więc pieszych.

W momencie dojeżdżania do pasów radiowóz nie miał włączonych sygnałów, dlatego w tym momencie nie był pojazdem uprzywilejowanym. Taryfikator mandatów za tego typu wykroczenie przewiduje mandat w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktów karnych.

Film, na którym widać moment popełnienia przewinienia przez policjanta został zamieszczony na Facebookowej grupie „Jak się jeździ i parkuje w Kielcach”. Wideo dotarło także do Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

„Gazeta Wyborcza” przekazała, że trwa wewnętrzne ustalanie, kto wówczas kierował radiowozem. Kiedy uda się już tego dowiedzieć, wobec funkcjonariusza zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę