Publicysta „GW” o Kaczyńskim: Psychopata, który trzęsie Polską

Wojciech Maziarski, publicysta „Gazety Wyborczej”, odniósł się na Facebooku do usunięcia w czwartek w nocy siłą przez policję demonstracji przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Bezpośrednią przyczyną protestu było ogłoszenie przez Trybunał Konstytucyjny zakazu aborcji w przypadkach ciężkiego uszkodzenia płodu.

   

„Gdy w minionych latach pod domem Jaruzelskiego, a raz także Tuska, zbierali się demonstranci, policja nie traktowała ich gazem, jak w PRL czy na Białorusi”, napisał w mediach społecznościowych Maziarski.

Czytaj także:  Rząd zaostrza walkę z pandemią! Zobacz, ile zapłacisz teraz za brak maseczki

Zdaniem dziennikarza potraktowanie gazem i pałkami przez policję przeciwników decyzji Trybunału Konstytucyjnego kontrolowanego przez PiS pokazuje prawdziwą twarz tzw. dobrej zmiany.

   

„Dziś pod żoliborską kwaterą psychopaty, który trzęsie Polską, tłumy funkcjonariuszy zwiezionych w trybie awaryjnym z innych miast dały obywatelom próbkę tego, co mieliśmy za komuny. Oto prawdziwa »dobra zmiana«”, zauważył publicysta.

Czytaj także:  Sikorski o Kowalskim: Kłamca, ruski agent, dureń czy kryptogej?

„Myślę jednak, że jeśli wirus nas nie ubiegnie, prędzej czy później wsadzimy tego czuba, przestępcę i zdrajcę Polski do taczek i wywieziemy tam, gdzie jego miejsce”, oświadczył.