fot. Pixabay

Były brudne, zawszone i głodne. W takim stanie sześcioro dzieci, porzuconych przez swoje matki, odnalazła policja – przekazał „Polsat News”. Najmłodszy syn jednej z kobiet w desperacji spożywał własny kał. Dzieci zostały zabrane do odpowiedniej placówki przez Służbę Ochrony Dzieci, natomiast kobiety, które przez swoje zaniechanie dopuściły do takiej sytuacji, zostały aresztowane.

Dwie Meksykanki z Teksasu w Stanach Zjednoczonych – 28-letnia Riccy Padilla-Hernandez i 34-letnia Yures Molina – zostały oskarżone o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Wcześniej kobiety porzuciły sześcioro swojego potomstwa kompletnie bez opieki – według informacji, udzielonych przez lokalne władze.

Służby dowiedziały się o przestępstwie, kiedy policja z Houston odebrała zgłoszenie o dwuletniej dziewczynce, która samotnie błąkała się po basenie. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, gdyż podejrzewali, ze dziecko zostało pozostawione bez opieki. Kiedy dotarli do domu, okazało się, że było tam aż sześcioro samotnych dzieci. Wszystkie były zaniedbane, brudne i chorowały na wszawicę.

28-letnia Riccy Padilla-Hernandez i 34-letnia Yures Molina | fot. Houston Police Department

Jedno z dzieci, odnalezionych w domu, jest niepełnosprawne i potrzebuje specjalnej opieki. Ponadto, roczny syn jednej z kobiet, zamieszkałych w domu, był tak głodny, że zaczął zjadać własne odchody. W czasie policyjnej interwencji do mieszkania wróciła 28-latka. Twierdziła, że zostawiła dzieci same, bo była zajęta rozliczaniem podatków. Według ustaleń policji, druga z matek jest już w kolejnej ciąży.

Nie jest jasne, czy kobiety są spokrewnione. Wiadomo natomiast, że mieszkały razem ze swoimi dziećmi pod jednym dachem. Obie zostały aresztowane, a następnie zwolnione za kaucją. Niebawem staną przed sądem.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę