Rosja chce zablokować Google’a! Rozpowszechnia zabronione treści!

„Global Times” ujawnił, że Rosja ma zamiar zabronić używania na jej terytorium najbardziej popularnej na świecie wyszukiwarki Google. Roskomnadzor, czyli rosyjski regulator ds. nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i środków masowego przekazu nałożył już na koncern grzywnę w wysokości 500 tys. rubli, czyli 7500 dolarów.

   

– Firma została ukarana grzywną za odmowę filtrowania wyszukiwania zabronionych treści. Będą nowe sprawy administracyjne. Nadal będziemy żądać od Google’a przestrzegania prawa Federacji Rosyjskiej – powiedział szef Roskomnadzoru Aleksandr Żarow.

Z kolei wiceszef Roskomnadzoru Wadim Subbotin stwierdził w środę, że może nawet dojść do zablokowania wyszukiwarki.

   

Według regulatora, który zajmuje się gromadzeniem informacji o stronach internetowych, na których zamieszczane są zabronione treści, Google nie przestrzega przepisów obowiązujących na terenie Federacji Rosyjskiej. Nie usuwa np. z wyników wyszukiwania stron uznanych przez Rosjan za zabronione. Łamie tym samym obowiązujące w Rosji od 2017 roku przepisy.

Koncern ze swej strony informuje, że wielokrotnie zwracał się do rosyjskiego Federalnego Państwowego Systemu Informacyjnego o udostępnienie listy zabronionych witryn. Jak poinformowała agencja AP, spis ten zawiera nie tylko strony promujące mowę nienawiści, ale także te zakazane z powodów politycznych, w tym ukraińskie.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News