rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Z dnia na dzień coraz więcej Rosjan rezygnuje z walki z Ukraińcami. Najeźdźcy skarżą się, że każda walka kończy się dużą liczbą zabitych i rannych żołnierzy. Z tego powodu agresorzy coraz częściej atakują z dużych odległości.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy po raz kolejny dotarła do rozmowy rosyjskich żołnierzy. Tym razem ustalono, że Rosjanie nie chcą walczyć w Ukrainie w obawie o swoje życie. Szukają przy tym różnych sposobów, aby uciec do ojczyzny.

W najnowszym nagraniu, które udało się przechwycić ustalono, że pewien Rosjanin przekazał swojej żonie, że wielu wojskowych z jego batalionu odmówiło dalszej walki i szukało możliwości ucieczki.

Jak podkreśla SBU, batalion liczy zwykle od 300 do 900 żołnierzy, w zależności od rodzaju wojsk. Dlatego taka tendencja w szeregach wroga nie może nie cieszyć – dodają ukraińskie służby.

SBU podała, że jest to jeden z prawdopodobnych powodów, dla których Rosjanie coraz rzadziej decydują się na bezpośredni atak, a po prostu oczyszczają ukraińskie osady z daleka za pomocą artylerii, zabijając ludność cywilną.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę