fot. screen/ YouTube

„Trudne czasy prowadzą do trudnych decyzji, hartują stal i dzisiaj przyszliśmy tutaj, żeby powiedzieć państwu, że rozpoczynamy właśnie budowę czwartej nogi Konfederacji” – powiedział poseł Konfederacji Artur Dziambor na wspólnej konferencji prasowej z Dobromirem Sośnierzem i Jakubem Kuleszą.

REKLAMA

„Czwartej nogi, która będzie wolnościowa. To będzie wolnościowa, nowa partia, która będzie funkcjonowała – w tym momencie – w ramach Konfederacji. Zdecydowaliśmy się na taki krok dlatego że, widzimy, że sytuacja, którą w tym momencie mamy, sytuacja, w które znalazła się Polska z powodu tego bestialskiego napadu Rosji na Ukrainę, to sytuacja w której będzie brakowało przekazu typowo rynkowego, gospodarczego. Tymczasem całkowicie zapomnieliśmy i nie rozmawiamy o tym, że jest ogromna inflacja. Nie rozmawiamy o tym, że słabnie złoty. Nie rozmawiamy o tym, jak wyglądają w tym momencie sytuacje życiowe kredytobiorców” – ogłosił poseł Artur Dziambor.

Dziambor dodał też, że nowa partia w ramach Konfederacji będzie partią prawdziwie wolnościową, skupiającą się szczególnie na sprawach gospodarczych.

REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke przelał czarę goryczy

Następnie głos zabrał poseł Dobromir Sośnierz, który zdradził powód wystąpienia jego i dwóch innych posłów z partii KORWiN. Powodem jest… Janusz Korwin-Mikke oraz jego kontrowersyjne, nacechowane pro-rosyjskością wypowiedzi. Sośnierz zaznaczył, że członkom partii nie wypada ustawiać prezesa. Dodał także, że próby „zreformowania” Korwina będą bezskuteczne”, gdyż – jak powiedział – skoro do tej pory nie udało się go zreformować, to na kilka lat przed emeryturą, na ostatniej prostej, także się nie uda. Wygląda na to, że Janusz Korwin-Mikke przelał czarę goryczy i nawet jego posłowie mają dość jego uwag, odnośnie bieżącej sytuacji.

„Niestety, po prawdziwej kanonadzie nieodpowiedzialnych wypowiedzi prezesa [partii KORWiN, Janusza Korwin-Mikkego – przyp. red.] na tematy, nazwijmy to ukraińskie, jesteśmy zmuszeni wypisać się z partii KORWiN” – powiedział inny poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz. „Pozostajemy w Konfederacji, ale zakładamy nową, wolnościową nogę – bez putinizmów, bez lekkiej pedofilii i bez dywagacji o tym, czy Hitler wiedział o Holokauście…”

REKLAMA

Głos zabrał także Jakub Kulesza. Całość konferencji prasowej można zobaczyć w nagraniu poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=LA9VBQb6gws