Rude osoby dostaną… darmowe bilety! Sieć kin zdradza powód

Darmowe bilety do kina dla rudych. To przeciwdziałanie rakowi skóry
fot. Pixabay

O osobach z rudymi włosami krąży wiele nieprzychylnych stereotypów. Teraz ognistowłosi będą mogli się odgryźć i pomachać dokuczliwym przed twarzą… darmowymi biletami do kina. Właśnie tak! Osoby z rudymi włosami dostaną w Wielkiej Brytanii darmowe bilety do kin. To forma przetrwania rekordowych upałów na wyspach.

REKLAMA

Gorąco jest w całej Europie – w tym w Polsce. W ostatnich dniach termometry miejscami pokazują w naszym kraju ponad 30 stopni Celsjusza. Nie jest to jednak coś, czego byśmy wcześniej nie przeżywali. Gorzej mają wyspiarze. W Wielkiej Brytanii temperatury biją oszałamiające rekordy. W tym – raczej deszczowym i pochmurnym regionie – temperatury sięgały ostatnio nawet 40 stopni Celsjusza! To może być ekstremalny szok dla Brytyjczyków, przyzwyczajonych raczej do mglistej i wilgotnej atmosfery.

Anty-rakowe bilety do kina. W najbardziej upalne dni rudzi obejrzą nowe hity kompletnie za darmo!

W kontekście anomalii, jaką są tak dotkliwe upały na Wyspach Brytyjskich, sieć kin Showcase Cinemas wpadła nie nietypowy pomysł. Jak przekazał „Polsat News” – firma poinformowała na swoim Instagramie o nowej, okazjonalnej ofercie. Firma zaoferowała, iż w najgorętsze dni w Wielkiej Brytanii będzie można wybrać się do kina za darmo. Jest jednak jeden haczyk… warunkiem jest posiadanie rudych włosów.

REKLAMA

Nie jest to bynajmniej żadna forma faworyzacji rudych osób – choć z pewnością są urocze – ani nawet dyskryminacji brunetek, szatynek i blondynek albo brunetów, blondynów i szatynów. Wynika to z badań. Otóż osoby z rudymi włosami często (lub zawsze) mają także jasną cerę. Badania wykazały, iż osoby o bladej skórze, piegach i rudych włosach znacznie częściej narażeni są na raka skóry – choć w takich temperaturach promienie są niebezpieczne dla każdego.

„Ponieważ rude są bardziej podatne na promienie słoneczne niż większość, dajemy im schronienie przed słońcem w naszych w pełni klimatyzowanych salach kinowych” – przekazała sieć kin Showcase Cinemas, cytowana przez „Polsat News”.

Spraw, by powstawało więcej takich artykułów!

Podziękuj za artykuł

Udostępnij: