Gis wydał ostrzeżenie o wykrytych bakteriach w partii Masła Extra firmy Lumiko. W jednej z partii wykryto pałeczki Salmonelli. Nie wolno go spożywać!

Wycofany ze sprzedaży przez GIS produkt to Masło Extra Lumiko, 200 g,z datą spożycia przed/ Nr partii: 17.11.2020 051 13:06. Producent: Lumiko Sp. z o.o., ul. Międzyrzecka 81, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06111601 WE.

Jak informuje redakcja gazety.pl, przedstawiciele firmy Lumiko odnieśli się do sytuacji w oficjalnym oświadczeniu, które widnieje na stronie GIS-u. Można w nim przeczytać, że Lumiko Sp z o.o. prowadzi ciągły monitoring na obecność pałeczek Salmonelli Spp. w wyprodukowanych produktach. Badania są realizowane zgodnie z harmonogramem, który zakład przedkłada Inspekcji Weterynaryjnej. Do tego momentu nigdy nie stwierdzili obecności tego patogenu. Dodatkowo, kontroli poddawany jest monitoring środowiskowy w kierunku Salmonelli, który również nigdy nie wykazał obecności tych pałeczek.

W związku z tym zakład podjął działania w celu ustaleniu przyczyny niezgodności i jest w trakcie ich analizy. Co jednak ciekawe, producent nie poinformował o możliwości zwrotu masła z trefnej partii. Produktu jednak nie wolno spożywać, a jeśli się to już stało, w razie bardzo złego samopoczucia skonsultować się z lekarzem. Objawami z reguły są wymioty, biegunka, ból brzucha i głowy.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!