Wybuch w Zawierciu. Eksplodował piec w pizzerii
fot. Pixabay

W miejscowości w woj. śląskim doszło do tragicznego wypadku. W lokalnej pizzerii wybuchł piec, w którym wypieka się pizzę. Siła eksplozji była tak duża, że ranni zostali kelnerzy, którzy w tym czasie przebywali w restauracji. Część poszkodowanych przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – podaje portal „Zawiercie 112”.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia, przed południem, w miejscowości Podzamcze w gminie Ogrodzieniec. O godzinie 11:19 Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze. Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków. Okazało się, że podczas rozpalania pieca do pizzy doszło do eksplozji. Najprawdopodobniej zajęła się płynna podpałka, po czym nastąpił nagły wybuch. W jego wyniku rannych zostało dwóch młodych kelnerów, którzy tego dnia pracowali w lokalu.

Wybuch w pizzerii w Zawierciu. Na miejsce wysłano śmigłowiec

„Dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 18 lat zostało poparzonych podczas rozpalania ognia w piecu” – poinformował na Facebooku portal „Zawiercie 112”. Przekazano również, że na miejsce zadysponowano wspomniane trzy zastępy Straży Pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jednego z poszkodowanych kelnerów.

„Doszło do zapłonu prawdopodobnie po użyciu podpałki. Dwie osoby w związku z tym zostały poparzone. Byli to mężczyźni w wieku 17 i 18 lat. Jeden z poparzeniami twarzy oraz ręki. Jednego z tych chłopaków zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego” – powiedział portalowi „zawiercie.naszemiasto.pl” asp. Grzegorz Nowak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Sprawę badają policjanci z Zawiercia.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!