Skandal przed Eurowizją. Kontrowersyjna bluza reprezentantki Ukrainy

Ukraina
Fot. Tik Tok

We wtorek w szwedzkim Malmoe rozpoczyna się 68. Konkurs Piosenki Eurowizji. Reprezentantka Ukrainy założyła na siebie bluzę, o której zrobiło się głośno w sieci. Miała na sobie odzież kontrowersyjnej marki Banderaciaga.

REKLAMA

Reprezentujący na konkursie Ukrainę Alyona Alyona i Jerry Heil wykonają utwór „Teresa & Maria”. Wnikliwi internauci dostrzegli, że Heil miała na sobie kontrowersyjną bluzę. Można było ją zobaczyć na jednym z filmów na jej koncie na portalu Tik Tok.

Nagranie zostało opublikowane 10 marca, ale dopiero teraz kontrowersja wyszła na jaw. – Reprezentantka Ukrainy na Eurowizję 2024 w bluzie z napisem BANDERACIAGA” – zwrócił uwagę autor konta WarNewsPL w portalu X.

Kontrowersyjna marka ubrań

Skojarzenia wynikające z napisu na bluzie są właściwe. Jak informuje WP, na stronie internetowej producenta odzieży można przeczytać, że Banderę i Balanciagę łączy „wolność narodu, wolność ciała, wolność przemieszczania się, wolność słowa”.

REKLAMA

– Cristóbal Balenciaga miał opinię projektanta mody o bezkompromisowych standardach, a Christian Dior nazwał go „najlepszym rzemieślnikiem spośród nas wszystkich”. Bezkompromisowy w swojej walce był także Stepan Bandera, pragnący całkowitej niepodległości narodu ukraińskiego – wyjaśniono.

Podziel się: