Znaleziono zaginionych z Góry Kalwarii. Utopili się w Wiśle
fot. Przemysław Jahr | Domena Publiczna

Po dwóch dniach poszukiwań policjantom udało się odnaleźć ciała dwóch zaginionych osób – podaje „Planeta”. Śledczy ustalili, że ofiary utopiły się będąc uprzednio porwane przez nurt Wisły podczas kąpieli na plaży w Górze Kalwarii.

Policjanci odnaleźli ciała ofiar głośnej sprawy, która dwa dni temu poruszyła całą Polskę. Chodzi o dwie osoby, które zostały porwane przez zdradliwy nurt Wisły w Górze Kalwarii.

„Ciała ofiar niedzielnego wypadku w Górze Kalwarii zostały odnalezione ok. kilometra od miejsca, gdzie ich ostatnio widziano. Do późnych godzin wieczornych we wtorek trwały czynności policyjno-prokuratorskie z tym związane, m.in. identyfikacja zwłok” – przekazała rzeczniczka KPP asp. Magdalena Gąsowska.

Dalszym wyjaśnianiem tragicznego wypadku zajmie się prokuratura. Jak dodała asp. Gąsowska, w środę zostanie przeprowadzona sekcja zwłok wyłowionych z rzeki ciał.

Tragedia w Górze Kalwarii. Upalne dni przyczyniają się do wzrostu liczby utonięć

Informacja o odnalezieniu ciał dwóch zaginionych osób została przekazana przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tragedia mogła przybrać jeszcze większe rozmiary – mógł utonąć jeszcze jeden mężczyzna, którego także porwał nurt, jednak udało mu się wydostać na brzeg.

„W godzinach popołudniowych ciała ofiar zostały odnalezione w rejonie portu w Górze Kalwarii, przez zespół Policji i zespół Piaseczyńskiego WOPR. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar wypadku” – napisał WOPR w Piasecznie.

Tylko w ostatnią niedzielę służby poinformowały o dziewięciu ofiarach utonięć. Od początku czerwca woda pozbawiła życia 38 osób.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę