Storczyki
YouTube | MissOrchidGirl

Storczyki to rośliny, które bardzo często pojawiają się w wielu mieszkaniach. Wbrew powszechnej opinii, ich pielęgnacja wcale nie należy do najtrudniejszych. Warto jednak znać kilka zasad, które umożliwią nam zadbać o te piękne rośliny i długo cieszyć się ich wyglądem.

Jak podlewać storczyki?

Jak podaje portal Interia, jednym z najważniejszych czynników w pielęgnacji storczyków jest dbanie o zapewnienie kwiatom odpowiedniej wilgotności. Ten gatunek nie przepada za nieustannym dostępem do wody. Storczyki podlewamy tylko wtedy, kiedy faktycznie ich podłoże jest już suche. Odpowiedni moment do podlewania tych kwiatów można poznać po kolorze ich korzeni. Kiedy są srebrzystoszare, konieczne jest podlanie storczyków. Warto także dodać, że storczyków nie podlewamy bezpośrednio do doniczki. Wodę należy nalać do miski, w którą wstawimy storczyki lub też do osłonki. Po około 30 minutach kwiat osiągnie odpowiedni poziom wilgotności.

Świetny sposób!

Co ciekawe, niezwykle skutecznym i dobrze działającym produktem, który okazuje się być pomocny w pielęgnacji storczyków jest czosnek. Roślina ta posiada wiele zbawiennych właściwości, które służą kwiatom. Czosnek hamuje rozwój grzybów oraz pleśni, a także pobudza kwitnięcie roślin.

Aby przygotować nawóz z czosnku, który idealnie posłuży do pielęgnacji naszych storczyków wystarczy do litra przegotowanej i ostudzonej wody dodać 3 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę. Roztwór przelewamy do słoika, dokładnie zakręcamy i odstawiamy na 24 godziny. Po tym czasie do roztworu wstawiamy storczyki i moczymy przez około pół godziny. Po tym czasie odstawiamy roślinę do momentu, aż woda odcieknie z korzeni. Taki zabieg powtarzamy raz na miesiąc. Nasze storczyki będą fenomenalnie kwitnąć!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!