Impreza była udana? Poranek już nie? Zastanawiasz się co zrobić, aby jak najszybciej wrócić do formy? Istnieje wiele sposobów, jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Podpowiadamy, z których warto skorzystać!

Czas powrotu do kondycji, oczywiście jest uzależniony od ilości i rodzaju wypitego alkoholu. Wpływ ma także płeć, waga, wiek, ilość spożytych posiłków, szybkość picia i wiele innych czynników. Co w takim razie zrobić, kiedy dzień wcześniej zaszaleliśmy? Trzeba działać! W portalu zdrowie.radiozet.pl autor wskazuje 5 niezawodnych sposobów. Oto one: weź zimny prysznic, zażyj glukozę, wypij sok warzywny, pij dużo wody, zjedź coś ciepłego!

Glukoza jest natychmiastowym zastrzykiem energii, który zapobiegnie odwodnieniu i pozwoli organizmowi szybciej przeprowadzić proces odtruwania. Glukozę można kupić w aptece i trzymać „na czarną godzinę”. Orzeźwiający prysznic pomoże obudzić się i zacząć trzeźwo myśleć. Sok warzywny pomoże uzupełnić witaminy i minerały, które alkohol wypłukuje z organizmu. Dobrze na nasz wymęczony organizm działa jajecznica, albo ciepła zupa. Alkohol powoduje utraty dużej ilości wody, dlatego nie można zapominać, aby ją uzupełnić. Najlepsza będzie z dodatkiem cytryny!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę