Plastikowe pojemniki nadają się idealnie do przechowywania produktów spożywczych. Nie potłuką się i można umieścić w nich niemal wszystko. Czasami zdarza się, że przechodzą aromatami trzymanych w nich potraw. Jeżeli chcecie pozbyć się zapachu z plastikowych pudełek, koniecznie przeczytajcie ten artykuł.
Kluczowa zasada przechowywania pojemników
Pojemniki z plastiku muszą być przechowywane we właściwy sposób. Dlatego od razu po ich opróżnieniu trzeba je starannie umyć. Po wykonaniu tej czynności należy je osuszyć i schować do szafki niezamknięte, bez przykrycia. Pudełka nie powinny być wilgotne!
Jak usunąć brzydki zapach z pojemnika? Użyj sody oczyszczonej
Soda dobrze poradzi sobie z plastikowymi pojemnikami, jeśli brzydko pachną. Łączymy sodę z wodą i mieszamy, aby otrzymać coś w rodzaju pasty. Powstały specyfik nakładamy na ścianki naczyń i zostawiamy aż na 1-2 dni. Potem myjemy i wypłukujemy pojemnik, a gdy będzie taka potrzeba, powtarzamy zabieg. Zamiast przyrządzania takiej papki, możemy też roztopić łyżeczkę sody w ciepłej wodzie w wybranym pojemniku i odłożyć na noc. Rankiem naczynie płuczemy, a potem osuszamy.
Fusy z kawy
Kawa to pogromca nieprzyjemnych zapachów. Z tego też względu pamiętajmy o niej, gdy mamy kłopot z przykrym zapachem z plastikowych naczyń. Wystarczy wrzucić suche fusy z kawy do pudełeczka i zamknąć je na parę godzin. Po brzydkim zapachu nie będzie śladu.
Cytryna
Owoc ten nadaje się do mycia pojemników. Wystarczy zwilżyć nią ścierkę i przetrzeć starannie wnętrze pudełka. Równie dobrze spisze się sama skórka z cytryny. Potem płuczemy naczynie i osuszamy. Zapach zniknie na dobre.
Ocet
Pudełeczko przemywamy szmatką zwilżoną octem. Możemy również rozcieńczyć kwas wodą w naczyniu i odstawić na noc. Na następny dzień pojemnik płuczemy i starannie osuszamy.
Węgiel aktywowany
Postępujemy podobnie jak z fusami. Kładziemy kilka tabletek węgla (bez otoczki) w pudełeczku, przykrywamy pokrywką i odkładamy na kilka godzin, a na końcu myjemy naczynie.
Gazeta
Do pojemnika wkładamy zgniecioną gazetę albo papier, zamykamy go i zostawiamy na pewien czas. Papier potrafi pochłaniać wilgoć i wraz z nią pochłonie także zapachy.