Stonka ziemniaczana
Pixabay

Stonka ziemniaczana ucieknie natychmiast po zastosowaniu tego genialnego triku. Sprawdź na czym polega i zastosuj w swoim ogrodzie. 

Stonka ziemniaczana (Leptinotarsa decemlineata) jest gatunkiem chrząszcza z rodziny stonkowatych. To szkodniki upraw ziemniaków. Mają charakterystyczne jasne i ciemne paski co je skutecznie wyróżnia. Zazwyczaj składają jaja na spodniej stronie liści ziemniaka, a larwy żywią się liśćmi i pędami rośliny. Powoduje to uszkodzenia i prowadzi do zmniejszenia plonów ziemniaków. W przypadku poważniejszych inwazji może dojść nawet do całkowitej utraty zbiorów. Na szczęście jest na to pewien świetny patent, który kosztuje kilka złotych. Sprawdź na czym polega.

Stonka ziemniaczana ucieknie natychmiast. Wystarczy zastosować ten patent

Wiele osób usuwa stonkę mechanicznie, przeszukując ziemniaki i usuwając ich jaja lub larwy, które znajdują się szczególnie na dolnej części rośliny. Jest to bardzo czasochłonne i męczące, dlatego warto zastosować pewien trik. Polega on na wystawieniu pułapek feromonowych, które przyciągają swoim zapachem stonkę ziemniaczaną, dzięki temu umożliwiając ich schwytanie i usunięcie. Oprócz tego warto posiać w swoim ogrodzie rośliny takie jak mięta lub bazylia. To też może pomóc w zapobieganiu atakom stonki ziemniaczanej.

Sprawdź też genialny sposób na mszyce. Przeczytasz o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę