Sukces policjantów z Łodzi. Zatrzymali poszukiwanego od 4 lat mężczyznę

Kajdanki
Fot. Policja Łódź

Policjanci z Łodzi zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który od 2020 roku był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz Czerwoną Notą Interpolu. Miał na sumieniu spowodowanie śmiertelnego wypadku, po czym uciekł z kraju.

REKLAMA

W lutym 2020 roku mężczyzna kierował osobowym BMW. Jadąc ulicą Broniewskiego w Łodzi spowodował wypadek, w którym śmierć poniosły dwie osoby, a jedna w ciężkim stanie trafiła do szpitala. 37-latek zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się poza Polską.

37-latek zatrzymany we Francji

Niedługo później Prokuratura Rejonowa w Łodzi wydała list gończy za mężczyzną, natomiast we wrześniu 2023 roku wydany został Europejski Nakaz Aresztowania oraz Czerwona Nota Interpolu. Mundurowi przez cały ten czas pracowali nad ukrywającym się sprawcą.

Funkcjonariusze ustalili, że poszukiwany często zmieniał miejsce zamieszkania. – Doświadczenie w prowadzeniu takich spraw na szczeblu międzynarodowym łódzkich policjantów, zaowocowało ustaleniem jego miejsca pobytu we Francji – chwalą się mundurowi na stronie internetowej.

REKLAMA

Cała akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ 37-latek został zatrzymany na jednym z dworców autobusowych w Paryżu. Polak został osadzony w areszcie śledczym gdzie oczekuje na zakończenie procedury ekstradycyjnej do Polski.

Podziel się: