Dworzec
Fot. Pixabay.com

Do szarpaniny doszło na peronie stacji kolejowej w Gnieźnie. Agresją wykazała się 32-latka, która uderzyła w twarz nastolatkę, gdy ta zwróciła jej uwagę na gorszące zachowanie w miejscu publicznym. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 marca, kiedy to dyżurny ruchu stacji Gniezno powiadomił dyżurnego zmiany z Posterunku SOK w Gnieźnie o szarpaninie dwóch osób na peronie nr 2 w stacji PKP Gniezno. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze.

Po przybyciu zatrzymano 32-latkę, która miała naruszyć nietykalność cielesną 16-latki, a z uwagi na jej agresywne zachowanie zastosowane środki przymusu bezpośredniego. Nastolatka miała jej wytknąć obsceniczne zachowanie.

– Mundurowi ustalili, że 16-letnia mieszkanka Kłecka zwróciła grzecznie uwagę 32-latce, że w miejscu publicznym załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne – relacjonuje Komenda Główna Straży Ochrony Kolei.

Starsza z kobiet uderzyła młodszą w twarz. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienie wolności do roku, natomiast nieobyczajny wybryk zagrożony jest karą aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę