Szczoteczka soniczna dla dziecka – na jakie parametry zwrócić uwagę?

szczoteczka soniczna dla dziecka

Odpowiednia pielęgnacja zębów i dziąseł jest bardzo ważna nie tylko na etapie życia dorosłego, ale również dziecięcego. To, jak dbamy o jamę ustną naszego dziecka, ma wpływ na stan jego uzębienia w przyszłości. Optymalnym rozwiązaniem będzie kupno urządzenia, które zadba o kompleksową higienę jamy ustnej Twojej pociechy. Takim produktem może być szczoteczka soniczna. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej dla dziecka?

Zastanawiasz się, jak działa szczoteczka soniczna? Jest to urządzenie przeznaczone do higieny jamy ustnej. Choć zalicza się do grupy szczoteczek elektrycznych, to wyróżnia się technologią fal dźwiękowych. Podczas jej pracy dochodzi do zjawiska łączenia się cząstek śliny, wody
i pasty do zębów. Powstające w wyniku tego mikropęcherzyki rozprzestrzeniają się po całej jamie ustnej, oczyszczając ją z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna posiada główkę czyszczącą o podłużnym kształcie. To właśnie ona generuje drgania, które trafiają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien końcówki, dzięki czemu nie ścierają osadów w sposób mechaniczny, a co za tym idzie – nie podrażniają szkliwa zębowego i dziąseł. Najwyższa prędkość działania w szczoteczkach sonicznych wynosi 96 000 ruchów na minutę pracy, co pozwala na precyzyjne usuwanie płytki nazębnej. Niemalże każdy model wyposażony jest w kilka trybów pracy oraz końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu. Dodatkowo szczoteczki soniczne oferują kilka funkcji zapewniających komfort szczotkowania (czasomierze, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia itd.). Świetnie sprawdzą się w przypadku osób cierpiących na nadwrażliwość zębów,
a także użytkowników aparatów ortodontycznych. Na rynku tego typu przyrządów znajdują się również modele przeznaczone dla dzieci. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej dla dziecka?

Szczoteczka soniczna dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Szczoteczka soniczna dla dziecka powinna wyróżniać się określonymi cechami. Przede wszystkim musi posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez problemu mieściła się w dziecięcej jamie ustnej. Mniejsza ma być nie tylko jej rękojeść, ale również końcówka, która dodatkowo powinna być wyposażona w miękkie włókna, aby nie doprowadzić do podrażnienia,
a w konsekwencji także do krwawienia dziąseł.

Kolejnym ważnym aspektem są tryby pracy dopasowane do dziecięcych potrzeb. Liczba ruchów wykonywanych przez minutę nie powinna być tak duża jak w przypadku trybów przeznaczonych dla dorosłych. Maksymalna prędkość pracy oferowana przez szczoteczki soniczne dla dzieci to najczęściej 62 000 ruchów na minutę. 

Niezwykle ważny jest również design takiego urządzenia, choć na pozór mogłoby się wydawać, że nie jest to aż tak istotne. Tymczasem kolorowe motywy znajdujące się na obudowie szczoteczki sonicznej dla dziecka potrafią zachęcić do systematycznego szczotkowania ząbków. 

Najlepsza szczoteczka soniczna dla dziecka

Jeśli szukasz odpowiedniej szczoteczki sonicznej dla dziecka, z czystym sumieniem możemy polecić Ci model Smilesonic KIDS. Więcej szczegółowych informacji na temat szczoteczki sonicznej dla dziecka Smilesonic KIDS znajdziesz w tym miejscu: https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/. Urządzenie zostało wyposażone w dwa tryby – Clean  i Sensitive –  w których główka czyszcząca porusza się z prędkością odpowiednio 62 000 i 52 000 ruchów na minutę pracy. Końcówki wymienne dodane do zestawu ze szczoteczką zostały dopasowane do kształtu dziecięcej jamy ustnej dzieci, np. ich włókna są miękkie i delikatne. Szczoteczka soniczna dla dziecka Smilesonic KIDS posiada również timery, które nauczą Twoją pociechę szczotkować zęby odpowiednio długo. Nie możemy zapomnieć także o atrakcyjnym designie urządzenia, na który składa się czerwono-niebieska rękojeść oraz bajkowa postać umieszczona na froncie obudowy. Cena za cały zestaw, w którym obecne są m.in. dwie końcówki wymienne, to około 219 złotych. 

Podziel się: