rosja
fot. Pixabay

Władimir Putin wystąpił w telewizji i swoje haniebne słowa skierował do Sił Zbrojnych Ukrainy, wzywając ich do obalenia swojego rządu. – Wygląda na to, że łatwiej będzie nam się dogadać z wami niż z tą bandą narkomanów i neonazistów – powiedział w kuriozalnym wystąpieniu prezydent Rosji, ponownie atakując władze Ukrainy.

Wiadomości podawane w rosyjskich mediach o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, prawdopodobnie nie są prawdziwe. Informacje te mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Rosji.

W najnowszym wystąpieniu Władimira Putina pojawiły się słowa skierowane do ukraińskich żołnierzy. Prezydent Federacji Rosyjskiej powiedział, że tamtejsze władze „chowają się za cywilami jak terroryści”. Zaznaczył, że ukraińska armia powinna „przejąć władzę w swoje ręce”.

Ukraiński rząd nazwał „grupą narkomanów i neonazistów”. – Wygląda na to, że łatwiej będzie nam się dogadać z wami niż z nimi – mówił Putin, wzywając do obalenia obecnego rządu na Ukrainie.

– Walczymy z grupami nacjonalistów, którzy bezpośrednio odpowiadają za ludobójstwo w Donbasie i rozlew krwi wśród cywilów w obu republikach – powtórzył prezydent Rosji, gdyż to stwierdzenie przekazywał również w połowie lutego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę