Szokujące ustalenia CBA na temat majątku szefa NIK! PiS żąda od Banasia natychmiastowej dymisji!

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa NIK. Dochodzenie obejmowało sprawozdania złożone w latach 2015-2019 i trwało od 16 kwietnia.

Kontrola wykazała co najmniej dwie nieprawidłowości związane z płaceniem przez Mariana Banasia podatków. Jak informuje Onet, kierownictwo PiS zażądało w związku z tym od przebywającego na bezpłatnym urlopie Mariana Banasia natychmiastowej dymisji.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Ojciec Rydzyk żyje bardzo skromnie

CBA miało ustalić, skąd wieloletni urzędnik państwowy dorobił się wraz z żoną tak pokaźnego majątku i czy jego całokształt był ujawniany zgodnie z prawem w oświadczeniach. Funkcjonariusze nie podają na razie oficjalnych wyników swojego postępowania.

Najwyższa Izba Kontroli ujawniła tymczasem w środę, że jej prezes nie złożył do tej pory rezygnacji ze stanowiska. Co więcej, jak podaje Onet, polityk wcale nie zamierza odejść.

Czytaj także:  Dziewczynka na wózku inwalidzkim wpadła do wody

Dziennikarze portalu ustalili, że kontrola CBA miała wykazać na tyle „duże nieprawidłowości” związane z majątkiem Mariana Banasia, że mogą mu grozić nawet zarzuty prokuratorskie.

Według Onetu politycy PiS znają już treść raportu CBA, a zawarte w nim wnioski mają być „porażające”.

– Wnioski pokontrolne dotyczące oświadczeń majątkowych Mariana Banasia są podstawą do skierowania zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – mówi w rozmowie z Onetem polityk, który zna treść raportu CBA. Informator portalu twierdzi, że ustalenia Biura wnoszą do sprawy nowe znaczące informacje.

Czytaj także:  Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.