Pixabay.com

Na oficjalnym profilu papieża Franciszka na Twitterze pojawił się wpis związany z wojną w Ukrainie, dotyczący najpewniej zbrodni w Buczy. Internauci byli rozsierdzeni treścią wpisu, a zwłaszcza jednego zdania.

Ukraińska strona przekazała w najnowszym komunikacie, że podczas rosyjskiej okupacji w Buczy w obwodzie kijowskim zginęło co najmniej 400 osób. Masowe zbrodnie miały ponadto miejsce w Borodziance, nieopodal stolicy kraju.

Na temat brutalnych morderstw w Buczy zdanie zabrali już niemal wszyscy światowi liderzy. Do dyskusji na ten temat włączył się między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, który nazwał masakrę „zbrodnią wojenną”.

– Ten człowiek jest brutalny i to, co się dzieje w Ukrainie jest oburzające. Byłem krytykowany, kiedy nazwałem Putina zbrodniarzem wojennym. Widzieliśmy, co stało się w Buczy. On jest zbrodniarzem wojennym – dodał prezydent USA.

Spore oburzenie wywołał również komentarz papieża Franciszka. – Trzeba płakać na grobach. Nie zależy nam już na młodych? Napawa mnie bólem, to co dziś się dzieje. Nie uczymy się. Niech Pan zmiłuje się nad nami, nad każdym z nas. Wszyscy jesteśmy winni! #Pokój #Ukraina – czytamy w poście.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę