Te ogórki są idealne do kiszenia. Odmiana chrupka, pyszna i bez goryczki

ogórki
fot. Pixabay

W tym roku zamierzasz robić przetwory z ogórków i zastanawiasz się, jaki gatunek najlepiej nadaje się do kiszenia? Zdecyduj się jedną z poniższych odmian. Warzywa po ukiszeniu zachowają jędrność, chrupkość i nie powstaną w ich wnętrzu puste luki. O gorzkim posmaku też nie będzie mowy. Działkowicze bardzo sobie chwalą te ogórki, bo wychodzą z nich ekstra przetwory.

REKLAMA

Ogórki są podatne na mrozy i z tego powodu trzeba siać je do gruntu o odpowiedniej porze. Gdy ryzyko powrotu przymrozków spadnie niemal do zera. Termin przypada zazwyczaj na drugą połowę maja i trwa aż do 15 czerwca.

Idealne ogórki do kiszenia. W ten gatunek warto się zaopatrzyć

Zanim wysiejesz ogórki, pomyśl, co potem z nimi zrobisz? Jeśli chciałbyś zamknąć je w słoikach, aby za pewien czas cieszyć się kiszonkami np. w zupie, to najlepiej wybierz dobre odmiany, które zdobyły uznanie wielu ogrodników.

Ogórki idealne do kiszenia to według działkowców odmiana śremska. Jest wczesna i wydaje mnóstwo plonów, a same warzywa są smakowite i nie czuć w nich goryczki. Mają beczułkowaty kształt i skórkę barwy zielonej, na której są obecne pokaźne brodawki. Natomiast w środku znajduje się niewielki loft nasienny. Ponadto ogórek śremski nie jest wrażliwy na choroby, a jego uprawa nie sprawia żadnych trudności.

Te gatunki ogórka będą najlepsze do kiszenia. Posadź je w tym roku na działce

Julian F1
Julian to średnio wczesny gatunek ogórka, zawiązujący ciemnozielone owoce. Są podłużne i posiadają niewielką wnękę z nasionami. Do kiszenia będą w sam raz. Nawet w słoikach zachowają wyrazisty, zielony odcień.

REKLAMA

Soplica F1
To jeden z najbardziej namacalnych gatunków ogórków, a czas „żniw” nastaje dość wcześnie. Ogórki są cienkie, foremne i pyszne. Dlatego warto je kisić. W formie przetworu nie utracą swojej ciemnozielonej barwy, a smak goryczki w ogóle nie będzie wyczuwalny.

Podziel się: