Sernik na zimno to pyszne ciasto w prawdziwie letnim stylu. Polacy go uwielbiają. Wspaniale orzeźwia, jest lekki, smaczny i apetycznie wygląda. Deser można przyrządzić na mnóstwo różnych sposobów – tym razem proponujemy 3-składnikową wersję na bazie serka homogenizowanego, galaretek i śmietanki. Trudno o lepsze połączenie.
Poniższa receptura na sernik na zimno polecana jest szczególnie osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę w kuchni. Do stworzenia tego specjału potrzebujesz tylko trzech składników i co najlepsze – nie musisz korzystać z piekarnika – sernik dojdzie w lodówce. Jest kremowy i lekki, po prostu jedyny w swoim rodzaju! Ta efektowna słodycz to także świetna alternatywa dla klasycznych wypieków. Wszystkie potrzebne składniki na pewno znajdziesz w każdym sklepie spożywczym.
Przepis na kolorowy sernik na zimno
Składniki (na tortownicę 24 cm):
-galaretki – 5 sztuk (różne kolory)
-śmietanka 30% – 400 ml
-serek homogenizowany – 400 ml
Sposób wykonania:
Galaretki (4 sztuki) rozpuszczamy w oddzielnych naczyniach w szklance wrzącej wody, mieszamy i odstawiamy do wystudzenia. Galaretkę (1 sztuka) roztapiamy w 1,5 szkl. wrzątku, mieszamy i odstawiamy do wystygnięcia.
Serem homogenizowany (200 ml) krótko miksujemy i dodajemy 1 chłodną galaretkę, którą wcześniej rozpuściliśmy w szklance wody, mieszamy. Następnie przelewamy masę do formy wyścielonej folią spożywczą lub papierem pergaminowym i umieszczamy w chłodziarce do zastygnięcia (na ok. 15 min).
Śmietankę (200 ml) ubijamy na sztywną masę, przelewamy do niej 1 rozpuszczoną i zimną galaretkę i mieszamy przez krótki czas. Przekładamy na stężałą warstwę w blaszce, a potem wkładamy do chłodziarki, aby związała. Pozostałą porcję serka homogenizowanego chwilę miksujemy i łączymy z 1 chłodną galaretką rozpuszczoną w szklance wody i mieszamy. Umieszczamy na stwardniałej warstwie w formie, po czym wkładamy ją do lodówki, aby zastygła.
Śmietankę ubijamy na sztywną masę, łączymy z 1 chłodną galaretką roztopioną w szklance ukropu i chwilę mieszamy. Przekładamy na stężałą warstwę w blaszce i chowamy do lodówki, aby zastygła.
Do każdej z warstw możemy dodatkowo po połączeniu z galaretką dodać 1-2 łyżeczki cukru pudru. Na sam koniec przekładamy chłodną galaretkę rozpuszczoną w 1,5 szklance wrzącej wody i odkładamy do zastygnięcia. Smacznego.
Czytaj też: Tort bez pieczenia Pyszne Lato. Efektownie wygląda i jak smakuje