Rosja
Fot. Олег Twitter

Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło w jednym z centrów handlowych w Moskwie. Na skutek pęknięcia rury z wrzącą wodą kilkadziesiąt osób zostało rannych, a na ten moment liczba ofiar wynosi cztery.

Do dramatycznego wypadku doszło w sobotę w moskiewskiej galerii handlowej Wremena Goda. Agencja TASS przekazała, że na terenie hipermarketu sieci Globus Gourmet w pewnym momencie doszło do pęknięcia rury z wrzącą wodą.

W chwili zdarzenia w sklepie znajdowało się mnóstwo osób. Kanał „Shot” na Telegramie przekazał, że w wyniku tego 70 osób zostało rannych, a co najmniej dziewięć trafiło do szpitala. Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował o kolejnych zgonach.

– Tragedia w centrum handlowym pochłonęła życie trzech kolejnych osób. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Ratownicy nadal pracują – Sobianin napisał na swoim kanale telegramowym.

Ofiarami byli pracownicy hipermarketu, na terenie którego doszło do incydentu. Do tej pory służby pracują na miejscu zdarzenia, a jak podaje agencja „RIA Novosti”, w budynku centrum handlowego przebywa 18 osób. Ratownicy nie mogli się do nich dostać.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę