Trudna sytuacja młodych. Eksperci są przerażeni zagrożeniem!

REKLAMA

Badanie przeprowadzone przez Mobiem Polska pokazuje, że ponad 60 proc. osób w wieku 15-35 lat nie rozstaje się z telefonem w ciągu dnia. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Ponad 50 proc. badanych ma w ręku komórkę nawet kilka godzin dziennie, a niemal tyle samo respondentów korzysta z niej systematycznie od rana do wieczora. Prawie 70 proc. młodych Polaków jest gotowych wrócić do domu po zapomniany aparat, nawet ryzykując spóźnienie do szkoły czy pracy. Niemal 82 proc. badanych czuje przymus, by mieć telefon przy sobie podczas snu.

REKLAMA

Większość badanych osób kieruje się silną potrzebą bycia w stałym kontakcie z innymi. Niektórzy obawiają się, że nie posiadając przy sobie telefonu mogą stracić ważne informacje bądź rozluźnić swoje kontakty ze znajomymi (to dotyczy szczególnie młodych ludzi). Co więcej, respondenci są tak przywiązani do swoich telefonów, że zupełnie nie kontrolują upływu czasu. Nie są nawet pewni, kiedy z nich korzystają. Wykazują nieustanną gotowość do odebrania połączenia lub przeczytania wiadomości. Wynika to m.in. z faktu, iż wiele osób w korzystaniu z komórki upatruje szansy na nawiązanie i podtrzymanie kontaktów społecznych. W świecie jest to dla nich trudniejsze, bądź też istniejące relacje nie są satysfakcjonujące.

Podziel się: