Trzaskowski zapowiada likwidację TVP Info i „Wiadomości”

– Świat ostatnio stanął na głowie, wszyscy zatraciliśmy podstawowe poczucie bezpieczeństwa. To wszystko wymaga zupełnie nowej polityki, opartej na empatii i efektywności, opartej na odwadze, wyobraźni i odpowiedzialności – mówił w niedzielę kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski na specjalnej konferencji inaugurującej jego kampanię wyborczą.

   

Polityk przedstawił w czasie briefingu zręby swojego programu. Zobowiązał się między innymi do zwiększenia do 6 proc. PKB środków na służbę zdrowia.

Osobną uwagę Trzaskowski w swoim wystąpieniu poświęcił prorządowej TVP. Zapowiedział, że jeśli wygra elekcję prezydencką, zostanie powołana nowa telewizja publiczna. – Bez TVP Info, bez „Wiadomości”, bez publicystyki, bez wszystkiego, co dzisiaj tak zatruwa nasze życie – wyliczał.

   

Odpowiadając na pytania dziennikarza TVP Info, Trzaskowski rzucił: – Spieszcie się zadawać pytania, bo niewiele czasu zostało (…). Jak ja się cieszę, że będę mógł z wami rozmawiać i wyjaśniać manipulacje.

Słowa kandydata KO na prezydenta o mediach państwowych oburzyły zwolenników PiS i dziennikarzy zatrudnionych w TVP.

„Dzisiejsza zapowiedź represji politycznych wobec dziennikarzy (po ewentualnym zdobyciu władzy) wskazuje, że bardziej jest kandydatem milicji obywatelskiej niż Koalicji Obywatelskiej”, napisał na Twitterze szef „Wiadomości” TVP Jarosław Olechowski.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News