TVP
Fot. TVP

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki losowania numerów list komitetów wyborczych. Przedstawiono je podczas piątkowego wydania „Wiadomości” w TVP. Uwagę przykuła nietypowa grafika, którą wyświetlono na ekranie.

15 października odbędą się tegoroczne wybory parlamentarne. W piątek w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyło się losowanie numerów dla tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy w 41 okręgach wyborczych.

W losowaniu numer 1 przypadł Bezpartyjnym Samorządowcom, 2 – Trzeciej Drodze, 3 – Nowej Lewicy, 4 – Prawu i Sprawiedliwości, 5 – Konfederacji, 6 – Koalicji Obywatelskiej. „Wiadomości” TVP przedstawiły wyniki losowania w zupełnie inny sposób.

Na grafice pokazano listę, na której pierwsze miejsce zajmowało Prawo i Sprawiedliwość, następnie Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga. Na następnych pozycjach umieszczono Bezpartyjnych Samorządowców, Nową Lewicę i Konfederację.

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu, gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,3 proc. głosów. To o 0,2 pkt proc. więcej niż w porównaniu z badaniem z końca sierpnia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę