Pixabay.com

Coco Berthmann do niedawna była znana szerszej publiczności ze swojej działalności na rzecz człowieka. Teraz jednak 28-latka została okrzyknięta oszustką, czego powodem jest udawanie przez nią chorowania na nowotwór i zbieranie pieniędzy.

Od jakiegoś czasu kobieta działała na rzecz ofiar handlu ludźmi. 28-latka przekonywała, że sama była w takiej sytuacji, bowiem rodzice mieli ją „udostępniać” pedofilom do wykorzystywania seksualnego. W pewnym momencie Berthmann ogłosiła, że choruje na raka.

Aktywistka przekazała, że ma nowotwór w czwartym stadium, a szanse na jej przeżycie oceniono na 30%. Przyjaciółka przejęta zdrowiem 28-latka postanowiła utworzyć zbiórkę na portalu GoFundMe.

Internauci przekazali kobiecie łącznie 10 tysięcy dolarów. Strona ze zbiórką została jednak usunięta, ponieważ okazało się, że 28-latka wcale nie jest chora. Administratorzy portalu otrzymali co prawda dokumentację medyczną, ale była ona sfałszowana.

Coco Berthmann odmawiała wizyty w komisariacie w celu złożenia zeznań. 28-latka tłumaczyła, że jest zbyt słaba, aby wyjść z domu. Ostatecznie kobieta trafiła do więzienia w stanie Utah i może czekać ją odsiadka.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę