Ukraińcy gotowi na uderzenie atomowe. Poznali jedną ze ścisłych tajemnic Rosji!

Ukraińcy wiedzą, gdzie Rosjanie składują broń jądrową. Monitorują ruchy głowic
Fot.Facebook.com / events.kremlin.ru

Ukraińcy znają tajemnice gwaranta trwania Federacji Rosyjskiej w stanie nienaruszonym – twierdzi Wadym Skibicki, przedstawiciel tamtejszego wywiadu wojskowego (HUR). Chodzi o broń jądrową, którą nie tak dawno Kreml „wymachiwał”, strasząc jej użyciem w ramach jednego ze scenariuszy odwetu za własne porażki na Ukrainie. Skibicki dodał, że Ukraińcy znają miejsca, gdzie Rosjanie składują pociski jądrowe.

REKLAMA

Bez sprawnego wywiadu prowadzenie wojny jest niemożliwe. Ukraińcy już nie raz udowodnili, że ich służby sprawnie infiltrują przestrzeń rosyjską. Jak donosi przedstawiciel HUR – czyli jednej z ukraińskich służb wywiadowczych – znane są im miejsca, w których Rosja składuje tysiące swoich głowic jądrowych. Jak stwierdził – Federacja Rosyjska „ma w swoim arsenale wszystkie rodzaje broni nuklearnej”, zarówno taktyczne pociski jądrowe, jak i strategiczne.

„Po pierwsze znamy wszystkie lokalizacje magazynów. Po drugie znamy liczbę i lokalizację nośników broni jądrowej na poziomie taktycznym. Śledzimy aktywne działania, które może prowadzić lub prowadzi 12. Główny Departament Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej” – powiedział Wadym Skibicki z HUR, cytowany przez Interfax-Ukraina.

REKLAMA

Ukraińcy wiedzą już, gdzie Rosjanie przechowują głowice jądrowe. Znają dokładne lokalizacje magazynów

Ten departament – jak wyjaśnił – zajmuje się składowaniem, przygotowaniem i dostarczaniem pocisków jądrowych dla rosyjskiego wojska. Wiedza o tym, co dzieje się w 12. Głównym Departamencie rosyjskiego MON-u oznacza również wiedzę, co dzieje się z rosyjską bronią atomową. Skibicki zapewnia jednak, że Kijów „ma doświadczenie w monitorowaniu i rozpoznawaniu manewrów sił jądrowych, odbywających się od 2014 roku, jak i wcześniej”.

Co zaskakujące, przedstawiciel ukraińskiego wywiadu stwierdził, że Ukraina jest gotowa na rosyjskie uderzenie atomowe.

REKLAMA

„Istnieje system wcześniejszego ostrzegania. Cały czas próbujemy wykrywać wszelkie oznaki ewentualnego przygotowywania i rozmieszczania broni jądrowej, a tym bardziej przenoszenia jej w pobliże terytorium Ukrainy” – zapewnił Skibicki.

Dla ukraińskiego wywiadu jedynym pytaniem jest „w jakim są taktyczne pociski jądrowe” – jak podkreślił Skibicki – wyprodukowane jeszcze w czasach Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich. To szczególnie użyciem tego typu ładunków Rosja straszyła w ostatnim czasie Zachód.

Podziel się: