Zniszczony rosyjski wóz bojowy
Twitter | ТРУХА⚡️English

Ukraińskie wojska w dalszym ciągu skutecznie niszczą rosyjski sprzęt. Kolejne nagranie pochodzi od żołnierzy 59. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej, na którym widać, jak dron likwiduje bojowy wóz piechoty najeźdźców.

Wideo z efektownego zniszczenia bojowego wozu piechoty w sieci udostępniła 59. Samodzielna Brygada Zmechanizowana Sił Zbrojnych Ukrainy. Choć nie wiadomo, gdzie dokładnie doszło do zniszczenia, niewykluczone, że doszło do niego w obwodzie ługańskim.

Na filmiku widać, jak rosyjski bojowy wóz piechoty porusza się przez pole. Operator ukraińskiego drona szybko go namierzył, po czym bez wahania skierował w stronę wrogiego pojazdu pocisk.

W efekcie powstały kłęby dymu nad polem i zniszczona jednostka. – Orkowie, witamy w piekle! Zło zostało ukarane. Operatorowi drona – Oskara! – ironizują żołnierze.

Jak poinformował w sobotę na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, wojska rosyjskie, od 88 dni prowadzące inwazję na Ukrainie, straciły dotąd około 28,8 tys. żołnierzy. Wśród szacowanych strat rosyjskich w sprzęcie sztab wymienił 1278 czołgów i 204 samoloty.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę